V současné době se skloňuje ve všech pádech slovo ekologie. Není se vlastně čemu divit. Naši předkové napáchali v průběhu tisíciletí opravdu velké škody. Nic to však není proti tomu, co jsme dokázali udělat s planetou v posledním století. Stav je opravdu zoufalý a stále více si uvědomujeme, že je zapotřebí si v tomto ohledu počínat zodpovědně a svědomitě. To se odráží například v tom, že stále více lidí využívá produkty, které jsou přátelské k přírodě. A to i přesto, že se jedná o produkty, které jsou podstatně nákladnější. Jedná se především o kosmetické přípravky a o přípravky na mytí nádobí, prací prostředky a podobně. Najdeme celou řadu výrobců a to dokonce i na českém trhu.
krém a květiny

Zboží si obvykle můžeme objednat přes internet. Na trhu je celá řada internetových obchodů, které se zabývají prodejem přírodní kosmetiky a biodrogerie.

Pokud je pro Vás důležité ekonomické hledisko, ale přitom přemýšlíte ekologicky, můžete si celou řadu produktů vyrobit sami. Třeba takovou biokosmetiku. Nemluvě o tom, že je to také mnohem ohleduplnější k Vašemu zdraví.

 květ na břiše

Zkuste to svépomocí

Co vše je možné udělat svépomocí? Jsou to různé krémy, pleťové masky, deodoranty, ale například také přípravky na mytí nádobí, přípravky na praní prádla a další. Nevýhodou těchto produktů je samozřejmě nižší trvanlivost.

Pokud se chcete ujmout tohoto problému skutečně ve vší zodpovědnosti, mohla by Vás zajímat skutečnost, že na toto téma byla napsána také kniha, která se jmenuje „Děláme si to doma sami“ s podtitulem Domácí kosmetika, drogerie a lékárna“.
měsíčkový olejíček

Buďte i Vy ohleduplnější ke svému zdraví a také k přírodě. Pokud jsme Vás nedokázali přesvědčit v tomto krátkém článku, možná Vás přesvědčí kniha Doba jedová, která Vás seznámí se všemi riziky, které obnáší moderní kosmetické přípravky. A věřte tomu, že to není právě veselé čtení.

Vytvořte si vlastní bioprodukty