Krásné šaty na svatebčanech jsou tím, co dodává svatbě lesk a výjimečnost. Již odpradávna se lidé na svatbu strojili do svého nejlepšího oblečení. Historie bílých svatebních šatů začala svatbou anglické královny Viktorie, do té doby převládaly spíše šaty stříbrné zdobené drahými kameny.

něžná kytice

Dříve se svatební šaty šily v domácích podmínkách, dnes je nejběžnější praxí výběr oděvů na svatbu v některém ze svatebních salonů https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/či šití šatů na zakázku u profesionálních švadlen a módních návrhářů. Nabídka je natolik bohatá, že každý pár může svůj výběr přizpůsobit jak osobnímu stylu, tak různým stylům svatby. Ženich s nevěstou by spolu měli stylově ladit. Dobře zvolené šaty navíc umí udělat divy s ne zcela dokonalou postavou ženy či větším výškovým rozdílem mezi partnery.

romantická svatba

Na co myslet při výběru svatebních šatů?

Nevěstino oblečení by mělo být v harmonii s tím, co si oblékne ženich. Šaty by měly podtrhnout Vaši přirozenou krásu, nikoliv ji přebít. Proto při volbě šatů, doplňků, účesu a líčení si dejte pozor na to, aby nevznikl dojem přílišné zdobnosti. I v tomto případě platí, že v jednoduchosti je krása. Největší důraz klaďte na materiál, ze kterého jsou šaty ušité, jen tak se vyhnete nemilým překvapením. Pokud se Vaše svatba nebude odehrávat v letních měsících, myslete i na doplňky ke svatebnímu oděvu jako jsou různé štóly, pláště či klobouky.
Které kousky oblečení budete jako nevěsta potřebovat?

  • Spodní prádlo

Jeho úkol je jasný, mělo by co nejlépe skrýt případné nedostatky a podtrhnout přednosti.

  • Punčochy

Jejich barva by se měla co nejvíce blížit barvě vašich šatů a bot. Určitě si kupte raději alespoň dvoje, abyste v případě nehody, mohla zůstat v klidu.

rudá kytice

  • Rukavice

V dnešní době sice nejsou nezbytné, nicméně k některým modelům šatů se velmi hodí. Pro zimní měsíce se hodí jiné modely než pro letní.

  • Podvazkový pás

Nezapomeňte si jej koupit a pak nechť jej svědek na hostině vydraží za pěkný obnos.

Svatební oděv nevěsty