·         Věnovat čas sám sobě není sobectví
Problémem mnoha českých mužů je, že věnovat čas sám sobě a svému vzhledu považují za ztrátu času a za něco, co je vyhrazeno ženám. Jonathan si to ale nemyslí. Podle něj je to, že se o sebe staráte, důkazem toho, že si vážíte sami sebe a že v životě chcete něčeho dosáhnout. Zanedbaný zevnějšek je většinou odrazem toho, že člověk není v pohodě sám se sebou a nemyslí si, že někomu stojí za to věnovat mu pozornost. Podle našeho kadeřníka tak čas věnovaný vlastnímu zevnějšku není marnivost, ale duševní hygiena.

mytí vodou.jpg
·         Na čase nezáleží
Na začátku každého dílu se pan van Ness ptá toho, s kým pracuje, kolik času je dotyčný nebo dotyčná ochoten věnovat svému vzhledu. Podle něj nezáleží na tom, jestli máte ráno pět minut nebo půl hodiny. Záleží jen na tom, abyste měli svoji rutinu, která odpovídá vašim časovým možnostem. Jistě, pokud má dáma ráno deset minut na to, aby vyběhla z domu, nebude mít čas vyfoukat si vlasy nebo si vyrobit vlnu. Není ale důvod, proč by nemohla vypadat krásně s učesanými, vyživenými vlasy.

kadeřnický salon.jpg
·         Vypadejte tak, jak chcete být vnímáni
Máte pocit, že pokud jste muž, tak na vašem zjevu až tak nesejde. Kromě výše zmíněné spojitosti mezi vnitřní a vnější krásou se Jonathan u hrdinů proměn zaměřuje i na to, aby jejich účes a celkový vzhled projektoval to, čeho chcete dosáhnout. Můžete si stokrát myslet, že mezi hladce oholeným manažerem a stejným člověkem se zanedbaným plnovousem není žádný rozdíl, ale proč potom tolik top pracovníků vynakládá takové částky právě za zkrášlování svého zevnějšku? Jednoduše vědí, že čas a peníze věnované vlasům, nehtům nebo pokožce jsou investice jako každá jiná.

pěna šamponu.jpg
·         Buďte tím, kým jste, a nestyďte se za to
Jonathan je extrovert, plný energie, kterého absolutně nezajímá, co si o něm kdo pomyslí. Zkuste to taky, až se příště budete bát, jestli váš make-up není moc výrazný.

Co nás Jonathan naučil