Chcete vycestovat na ostrov panenské přírody, která bude působit doslova jako očistná regenerační lázeň nejen na tělo, ale i pro duši? Tak rozhodně sbalte krosny, kufry, děti, kola, koloběžky, trekkingové hole a vydejte se na Šumavu. Víkend je dobrý, ale rozhodně málo, naplánujte si zde dovolenou. Jedná se totiž o unikátní poklad přírody, tajemných lesů, proudících potůčků, říček a naučných stezek. Staré šumavské hvozdy ukrývají mnoho krásy, která zde byla po staletí skryta před lidmi. Možná díky tomu, že zde byl tvrdý život a také moc neoplývala velkým bohatstvím. Svoji cenu měla ukrytou ve dřevě a pokladech co jí sama země vydala. Ale to ji na druhou stranu ochránilo před stavbou železnic, továren, dolů nebo hutí. Díky tomu ji dnes můžeme stále obdivovat, i když trochu zestárla a kůrovec jí ubral na kráse.
hrad kašperk

Pokrok se zastavit nedá

Bohužel civilizace se ale dostala i na tato místa a tak v různých částech začaly vznikat různé atrakce v podobě moderních lyžařských areálů, aquaparky, lanová centra, střediska vodních sportů atd. Naštěstí se tyto zábavy odehrávají v podhůří Šumavy, takže vnitřní krása je stále uchována a mnohými obdivována. Ale abychom uspokojili i ostatní příznivce, tak mohou pro změnu zkoumat hrady, zámky, kláštery a různá muzea. Mohou se vydat po stopách pohádek a navštívit historická místa.
křižovatka u lesa

Tohle za to opravdu stojí

Kašperk, který je v Čechách druhým nejvýše položeným hradem. Poslední dobou ho proslavila pohádka „Anděl Páně“, ale i nádherný výhled na Šumavskou krajinu je k nezapomenutí. Stejně tak návštěva Černého jezera. Jedná se o největší jezero naší země. Je to pozůstatek dávných ledovců. Své jméno dostalo podle hladiny, která působí tmavou barvou. Není divu, po staletí se zde hromadí vysoká vrstva kalu na dně. Samozřejmě je s jezerem spojeno mnoho tajemných pověstí, kterými se mnozí inspirovali. A to je jen malá ochutnávka. Kdo jednou navštívil Šumavu, tak si odvezl nejkrásnější zážitky a samozřejmě se na tato místa bude rád vracet.

Šumava nikdy neomrzí