V rámci péče o externí či interní bazén se nelze obejít bez jistých pomůcek a přístrojů, které vše efektivně usnadní. Zejména pak vše je v perfektním stavu. Značnou péči vyžaduje samozřejmě voda. Je v zájmu každého, aby měl ve svém bazénu nejen čistou a také hygienicky nezávadnou vodu. Nejedná se jen o to, že špinavá voda nepůsobí esteticky dobře na pohled. Jde o to, že může mít značně negativní vliv na zdraví, kdy tak lze poškodit oční sliznici apod.
žebřík v bazénu.jpg
Čištění bazénu se neobejde bez kvalitního vysavače. Bazénový vysavač je velice užitečnou záležitostí. Je určen pro nadzemní bazény i ty zapuštěné do země.

Při koupání a během celkového provozu, tj. vlivem i počasí či okolním prostředím, se do bazénu dostanou všelijaké nečistoty, které plavou po hladině. Po určité době se tyto nečistoty dostávají do bazénové filtrace, kde se zachytí. Avšak ty, které jsou větší váhy se k filtraci nedostanou, ale klesnou ke dnu. Tím nejsou odstraněny a dojde k ovlivnění celkové kvality a stavu bazénové vody. S tímto si velice zdárně poradí bazenovy vysavač, kdy si lze vybrat mezi ručním, poloautomatickým či automatickým.

Ruční vysavač je vhodný spíše pro menší bazény. Používá sací síly bazénové filtrace, tj. koncovku hadice bazénového vysavače připojíte k bazénové filtraci a pomalu se posouváte. Dochází k vysátí nečistot umístěných na dně bazénu.

Poloautomatický vysavač je pohodlnější záležitostí. Využívá sací síly bazénové filtrace, avšak se jedná již o vyšší třídu. Neopomenutelné je, že rovněž ušetří čas, neboť pracuje sám a má velmi jednoduchou a rychlou instalaci.

Automatický vysavač je samozřejmě nejvýkonnějším. Maximální úspora času a usnadnění práce.
bazenovy vysavač.jpg

Jak často čistit?

Je to samozřejmě individuální. Záleží na tom, jak zašpiněný bazén je, tj. dle potřeby. Obvykle to bývá tak jednou za dva týdny. Vše lze oddálit i v rámci používání bazénové krycí plachty.

Proč je bazénový vysavač natolik důležitý?