Erektilní disfunkce, vyřadí muže ze sexuálního provozu. Co je to erektilní disfunkce, jak jí předejít a jak jí léčit?

Můžeme říct také impotence nebo porucha erekce. Může se jednat o krátkodobý problém, způsobený stresem, únavou nebo alkoholem. Pokud potíže přetrvávají déle než 6 měsíců, pak se již hovoří o erektilní dysfunkci.

Příčinou je věk nad 50 let, stres, kouření nebo celkově špatná životospráva. Jsou nemoci, které jsou na vině propuknutí erektilní disfunkce. Jsou to:

muž

Ateroskleróza – je to vážné onemocnění, dochází k zúžení cév a to může vyvrcholit až mrtvicí. K rozvoji nemoci přispívá kouření, pití alkoholu, stres, konzumace smaženého jídla a jídla zvedající hladinu cholesterolu. Hladina cholesterolu také jedním s ukazatelů této nemoci. Dalšími příznaky jsou únava, porucha pozornosti, zhoršení krátkodobé paměti a bolest hlavy.

pilulky

Peyronieova nemoc – onemocnění, které napadá topořivá tělesa penisu. Děje se tak při jiných onemocněních jako je třeba cukrovka, vysoký krevní tlak nebo ateroskleróza. Vyskytuje se u mužů do 40 let. Příznaky nemoci jsou bolest penisu při erekci, změna tvaru penisu při erekci, ohýbající se penis do úhlu, porucha erekce jako takové a v klidném stavu si muž může nahmatat zjizvená místa.

Hypertenze – chronicky zvýšený krevní tlak, tohle onemocnění může vyvrcholit v mrtvici nebo infarkt. K rozvoji nemoci přispívá stres, kouření, pití alkoholu a špatná životospráva. Hypertenze probíhá většinou bez příznaků.

Obezita – civilizační onemocnění na člověku velmi dobře rozpoznatelné, index BMI přesahuje 30. Pokud muž má v pase více jak 102 cm, pak se již hovoří o obezitě. Příčinou může být onemocnění, špatná životospráva a málo pohybu.

Erektilní disfunkce se léčí léky, které podporují prokrvení penisu. Pokud léky nepomohou, přistupuje se k chirurgickému zákroku. Podpůrné léky si můžete obstarat sami v lékárně nebo na internetu pod názvem Kamagra gold.

Erektilní dysfunkce