Češi jsou národem kutilů a jsou ve světě pověstní svou schopností přizpůsobit se okolnostem a poradit si sami v různých situacích. Pochopitelně se to netýká každého z nás, máme však tuto vlastnost v genech po našich předcích a velmi často ji také využíváme. Jedním z příkladů může být schopnost spolehnout se na vlastní vozidlo a zajistit přepravu zavazadel na vlastní pěst. Konkrétně velké nákupy, stěhování, vyklízení prostor, převážení věcí na chalupu, transport sportovních potřeb, např. jízdních kol, motocyklů a lodí atd.

Přívěsný vozík se také stal jakýmsi symbolem moderní doby a jeho využívání mělo obrovský význam již za socialismu, kdy bylo spolehnutí se na vlastní síly mnohdy nutností. Mít svůj vlastní vozík, nebo mít možnost si jej alespoň pronajmout, je výhoda, a není nutné popisovat, co vše se do vozíku dá nakládat. Podmínkou je samozřejmě tažné zařízení Octavia – s homologací, a zapsané v technickém průkazu.

auto octavia

Nejužitečnější autopříslušenství

Kdybychom vypsali anketu o nejvíce užitečné příslušenství, pravděpodobně by právě „koule za autem“ obsadila některou z prvních příček. Kromě vozíku pro převážení věcí lze na kouli připojit obytný přívěs, stojan na jízdní kola, speciální vícenápravový vozík pro převážení koní atd. Pokud zvolíte pevné tažné zařízení, není nutné jej neustále odnímat, není nutná téměř žádná údržba, a zároveň jde o velmi spolehlivý nástroj, který máme k dispozici neustále, 24 hodin denně.

přívěsný vozík

Podmínkou není ani přímé vlastnictví vozíků či karavanů, jak už bylo řečeno, vypůjčit si je můžete na libovolně dlouhou dobu a odpadne vám tak alespoň starost o pravidelné sepisování a technické kontroly. Tažné zařízení je tedy výhodná investice vzhledem k tomu, že zvládnete řadu činností svépomocí, a nemusíte se spoléhat na placený odvoz zboží, osobních věcí apod., či jinou formu autodopravy.

Tažné zařízení Octavia – populární autopříslušenství