Pro elektrickou zálohu nám skvěle poslouží dieselová elektrocentrála, která má spolehlivý a úsporný motor, kdy se na ni můžeme vždy spolehnout.

Výroba elektřiny při výpadku

Záloha při výpadku

Na elektřinu dnes funguje opravdu spousta věcí a používá ji každý z nás každý den, a proto není potřeba vysvětlovat její význam. Ovšem kromě pravidelných odstávek může přijít nečekaný výpadek třeba když bude bouřka a někde na vedení spadne strom. V těchto případech musíme být na takový výpadek připraveni, aby nás nezaskočil v nejméně potřebnou chvíli. Jako první je zapotřebí mít nějak svítidlo, protože v noci nemůžeme chodit po tmě a něco řešit.

elektrické všedení

V záloze nám většinou postačí svítilna s náhradními bateriemi, protože není pravděpodobné, že bychom bez elektřiny zůstali několik dní, kdy potom jsou zapotřebí svíčky. Abychom měli k dispozici mobilní telefon, tak je dobré mít stále nabitou alespoň jednu power banku. Abychom mohli vařit jídlo a pití, tak dobré mít záložní plynový vařič, kdy stačí dostatek propan-butanu a zápalek. Musíme také co nejméně otevírat lednici a myslet na podobné záležitosti, abychom období bez problému přečkali.

Elektrocentrála

Nemusíme se spoléhat jenom na veřejnou síť z elektrárny, protože můžeme mít spolehlivý vlastní zdroj, který můžeme používat všude možně, kde není veřejná síť elektrické energie. Takovým zdrojem rozhodně může být elektrocentrála dieselelektrocentraly.cz, protože do ní stačí lít naftu a ona se už o vše postará. Základem je spalovací motor, jenž roztáčí dynamo nebo alternátor, kdy následně vyrábí elektřinu.

generátor elektřiny

Samozřejmě záleží na velikosti zařízení, kdy ty větší utáhnou třeba bez problému sbíječku, kdy se potvrzuje výkon tohoto zařízení. Na druhou stranu se dbá na ekonomičnost provozu, a proto zařízení spotřebuje jen potřebné množství nafty, a proto se nemusíte bát drahého provozu. Co se tyče údržby, tak zde je potřeba kontrolovat elektroinstalaci a pravidelný servis motoru, u kterého je nejdůležitější dodržovat výměny filtrů a oleje, protože správné mazání se nám odvděčí dlouhou životností stroje.

Výroba elektřiny při výpadku