Život s obezitou není nic moc. Nejenže má člověk problém se normálně pohybovat, ale zároveň ho často sužují i různé nemoci, které by ale nemusely.

Život s obezitou není jednoduchý. Změňte ho

Abyste ještě poměrně nedávno narazili na člověka morbidně obézního, museli byste mít fakt kliku. Dnes už to není zase takový problém. Lidí, jejichž váha je už přes dva metráky, je u nás stále více a jejich řady asi příliš řídnout v blízké budoucnosti nebudou. Ono je totiž daleko jednodušší hubnout než tloustnout. Hubnutí často bolí, zatímco nabírání na váze je obvykle příjemné a pohodlné. I přesto je více než vhodné zvolit si první variantu. V případě té druhé si totiž můžete vypěstovat celou řadu zdravotních potíží, které budou ničit jak vaše tělo, tak i vaši duši.

Tučná socha

Pokud si myslíte, že zrovna vy obezitou netrpíte, i když je vám to ze všech stran předhazováno, není nic jednoduššího než si udělat pomocí BMI kalkulačky jednoduchý výpočet, podle kterého snadno poznáte, jak na tom ohledně tloušťky jste. V případě, že výsledek nebude pro vás zrovna lichotivý, je asi nejlepší čas začít s obezitou bojovat.

Jak na to?

Boj s obezitou by se měl odehrávat hned na několika frontách. Ta nejvíce klíčová je jídelníček. Většina lidí s nadváhou se stravuje špatně. Obézní jedinci pak extrémně špatně. Vynechejte ze svého jídelníčku veškeré polotovary, mastné výrobky včetně červeného masa a samozřejmě omezte sladké na minimum, nejlépe pak na nulu. V takovém případě začnete pomalu, ale jistě hubnout. Ovšem ne vždy. I v novém jídelníčku může být spousta nástrah, které vás mohou strhnout zpátky na špatnou stranu, kde se přibírá. To je také důvod, proč se tím nezabývat svépomoci, ale požádat vhodného specialistu.

Tučné dámy

Vhodným specialistou je myšlen dietolog, případně nutriční poradce. S jejich pomocí získáte takový jídelníček, který vám nejen bude vyhovovat po stránce chutí, ale hlavně po něm budete konečně hubnout. Je důležité jídelníček dodržovat, jinak se může velmi lehce stát, že začnete přibírat, což není vůbec žádoucí.

Život s obezitou není jednoduchý. Změňte ho