Mnoho především mladých lidí sní o vlastním bydlení. A není divu. Pokud máte vlastní dům či byt, nemusíte se bát, že vám například nájemce neprodlouží smlouvu, a nebudete muset každý měsíc platit za to, že můžete onu nemovitost obývat. Také máte mnohem větší volnost, co se týče jejího upravování.

Bohužel, jen málokdo si může tento sen jen tak splnit. A to proto, že ceny nemovitostí jsou poměrně vysoké. Jistě, dává to smysl, vzhledem k nákladům, které jsou potřeba na jejich výstavbu, stejně jako fakt, že se jedná o velmi žádanou, a přitom omezenou komoditu.

hypoteka5

Jistě, je zde možnost vzít si hypotéku, tedy účelovou půjčku, určenou ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti, ale ani to nemusí vždy vyjít. Podaná žádost není pokaždé schválena. Proto, pokud chceme naše šance zvýšit, je nutné zvolit takový typ, jehož podmínky dokážeme splnit.

Jedním z těch poměrně oblíbených, zvláště mezi chudšími spoluobčany, jsou hypotéky bez registru. Ty jsou pro tyto lidi často jedinou možností, jak získat vlastní dům či byt. V čem ale jejich výhoda spočívá?

hypoteka2

Princip je jednoduchý – žadatel se zde neprověřuje v registru dlužníků. To je databáze, kde se ocitne člověk, pokud má například půjčku či nějaký nesplacený závazek, například nezaplatil včas energie či internet.

Je jasné, že pokud se zde vaše jméno objeví, jste automaticky považováni za potenciálně nespolehlivého klienta, a vaše šance na úspěšné schválení žádosti poměrně dramaticky klesnou. A vzhledem k tomu, že více než polovina občanů naší republiky v současné době splácí nějakou půjčku, je pochopitelné, proč je tento typ hypotéky tak oblíbený.

Zde je však potřeba používat především zdravý rozum, a dobře si rozmyslet, zda skutečně budeme mít i po odečtení splátek dostatek peněz na to, abychom mohli splácet i hypotéku, aniž bychom museli nějak snižovat svůj životní styl. Jen tak nebudeme později litovat.

Co jsou to hypotéky bez registru