Mít vlastní bazén na zahradě je velkou výhodou, ale také tak trochu starostí. Sice už nemusíte jezdit na přeplněná koupaliště, kde nemáte ani trošku soukromí, ale zase Vám přibyde troška té práce s udržováním bazénové vody v kvalitě vhodné ke koupání. Ale i tak si myslíme, že to za to stojí, protože ty starosti s údržbou můžete přenechat na kvalitní přípravky bazénové chemie, jen je musíte správně dávkovat a používat pravidelně. Začít byste měli pravidelnými každotýdenními kontrolami bazénové vody za pomocí testeru, který Vám ukáže, v jaké kvalitě se Vaše voda nachází a to hlavně co se týče PH vody a samozřejmě obsahu chloru ve vodě.

zahradní bazén

Pokud při kontrole zjistíte nedostatek chloru, je dobré použít přípravek chlor shock Chlorito, který okamžitě hodnoty zvedne. Ano, jde totiž o přípravek bazénové chemie, který je určen k tak zvané šokové terapii bazénové vody a působí opravdu téměř okamžitě a Vy se tak nemusíte bát neblahých následků nedostatku dezinfekce v bazénové vodě. Při nedostatku dezinfekčního prostředku ve vodě, se ihned začnou množit bakterie a mikroby a hlavně řasy, které by Vám mohly hodně zavařit a z Vašeho bazénu by se tak mohla stát nevzhledná páchnoucí bažina naprosto nevhodná ke koupání.

zábava v bazénu

Pokud si tedy chcete užívat vodních radovánek po celou koupací sezónu, je nutné dodávat do bazénové vody dostatek chloru a nezapomínat vyrovnávat hodnoty PH vody, což je také velmi důležitý faktor, co se kvality vody týče a také má velký vliv na fungování dalších přípravků bazénové chemie. Neříkáme, že stačí pouze sledovat tyto dva faktory, ale že jsou nejdůležitější. Také je dobré vědět, jestli nenapouštíte bazén tvrdou vodou, aby se Vám nezačaly tvořit vápenaté krusty, které by poškozovaly bazén. V tom případě byste museli ještě použít změkčovač vody. Každopádně se nemusíte ničeho obávat, protože na každý problém se najde řešení a tak i pokud zjistíte nedostatky v bazénové vodě, vždy se najde přípravek, který je vyřeší.

Spolehněte se na kvalitní přípravky bazénové chemie