Jestli je něco, čemu je potřeba zabránit včas, pak je to znudění dětí na svatbách. Je potřeba je zvednout od jejich rodičů, aby se mohli také bavit. Zábava pro děti může a nemusí být mimo svatební program a rozhodně se nemusí jednat o nic náročného. Sami se můžete přesvědčit, jak jednoduché to vlastně je.

svatba

Hned na samém začátku je potřeba zmínit, že pokud máte starostí až nad hlavu, nemusíte žádný program pro děti chystat. Pokud vám ale zbývá trocha času a máte chuť něco vymýšlet, pak se do toho můžete pustit.
 

Některé z dětí klidně můžete zkusit požádat o pomoc. Výsledek velmi často přesáhne vaše úsilí. Jestliže plánujete profesionální hlídání ratolestí na vaší svatbě, pak nemusíte nic řešit, jelikož mívají nějakou tu zábavu pro děti v jejich portfoliu. Pokud ne, pak se určitě nebojte vyzkoušet něco sami.

Ne nadarmo se říká, že ten, kdo si hraje, nezlobí. Vystačíte si i s málem. Klidně i s věcmi, které jsou naprosto jednoduché. Může se jednat o dětský koutek nebo omalovánky. Určitě si nedělejte velkou hlavu s klauny nebo skákacími hrady. Nikdo z nás by jistě nic takového mít na svatbě nechtěl.

Pokud se to přípravy vložíte naplno, měli byste odhadnout počet dětí, což vám pomůže s odhadem kapacity dětského koutku i samotného programu.

Můžete se zkusit domluvit s kamarády, kteří budou děti hlídat. Střídat se je možné po půl hodině. Je ale důležité, aby byl vždy potřeba nějaký dospělý, kdyby se náhodou něco stalo.

Nesmíte zapomenout poskládat výbavu. Můžete využít staré hračky. Nemusí být vůbec nové.

ddružičky
 

Dětský koutek byste vždy měli umístit kousek bokem. Nejlepší je, pokud doprostřed koutku postavíte koš na prádlo s hračkami. O dětskou zábavu bude rázem postaráno.

Můžete využít také bublifuku, pohádek, knížek nebo dokonce plastelíny. Závisí to jen na vaší představivosti. Samozřejmě jsou zde i jiné možnosti, jako je například pexeso, puzzle nebo schovka.

Zábava pro děti na svatbě