Těchto hostů může být i více a většinou to tak i bývá. Supella supellectilium, jak se latinsky nazývají nejsou vítaní, protože zlobí. A ani šachy si s nimi nezahrajete. Stále nevíte o kom, že je to řeč? Nuže, dám ještě jednu či dvě nápovědy. Je to třída Insecta, tedy hmyz a kmen členovci, tedy latinsky Arthropoda. Asi vám to už napovědělo hodně. Někomu to asi řeklo vše, ale pro jistotu dodávám, že jde o šváby. Tito vesměs menší tvorečkové (pozor jsou druhy které mohou mít přes deset centimetrů) si s námi bydlí a mnohdy netušíme, kdo nám v noci ujídá z našeho krajíce. Oni jsou totiž aktivní pouze v noci, kdy my sníme luzný sen. Pozor, opět platí výjimka. Nočním životem se řídí pouze synantropní druhy. Ty ve volné přírodě žijí klasicky denním životem. Synantropní znamená ty, kteří žijí u lidí.

šváb

Když zjistíte jejich přítomnost, měli byste ihned zakročit. Můžete zkoušet různé babské recepty, ale úspěch se asi nedostaví. Možná je na chvíli pouze utlumíte, ale za chvilku budou zpět i s dalšími příbuznými a kamarády. Proto si na tento boj pozvěte někoho, kdo věci rozumí a nebude k tomu potřebovat atomovou bombu.

Šváb v bytě vám totiž může přinést poměrně velké nebezpečí nákazy. A vy sami nemáte moc nadějí jej vyhnat někam pryč. On totiž umí přežít i ve velmi extrémních podmínkách, takže jedině znalec vyzbrojeni patřičnými zbraněmi s ním může skutečně zatočit. Pro jistotu počítejte s dvěma návštěvami tohoto lidského bojovníka. Ale po nich budete mít jistotu, že šváb uprchl hodně daleko, pokud vůbec prudký a nečekaný útok přežil.

detail švába

Cena za tuto mini válku není nijak závratně vysoká, jak se všeobecně tvrdí, ale také to nebude zadarmo. Bohužel vám cenu přesně neřekne nikdo, pokud se nezjistí, kolik potvůrek u máte na návštěvě a kde všude jsou zalezlí. Jen tak pro představu však počítejte s cenou přes tisíc korun.

Přeji vám vyhraný boj a pevné nervy.

Boj s vetřelci