O vlastním domově sní jednou téměř každý z nás. Problémem však zůstává, že ne každý z nás si jej může dovolit. To už je poněkud smutnější věc, když ne každý z nás si může vlastní bydlení dovolit. Přitom jde o přirozený vývoj v životě každého z nás, kdy si plánujeme náš vlastní život a také naši budoucnost. Většinou dostudujeme, najdeme si práci, najdeme si partnera nebo partnerku, s kterým chceme trávit život a založit rodinu.
K tomu také neodmyslitelně patří vlastní bydlení, kde se budeme rádi vracet, trávit čas s dětmi s drahou polovičkou a sdílet veškeré radosti i strasti.
spolupráce kolegů
Jenže kde na takové bydlení vzít peníze. V dnešní době se pěkný dům ať už dřevěný nebo zděný může vyšplhat do hodnot několika milionů korun. To může způsobit značné problémy hlavně v případě, kdy máme základní příjem a nemůžeme si takovou výstavbu dovolit.
Mnoho jedinců se obrací právě na své rodiny, které již mají dostatek peněz našetřeno, ale zde je to opět velice individuální. Ne všichni jsme z finančně zajištěných rodin a máme majetek a finance k tomu abychom mohli stavět za vlastní.
V takovém případě přichází na řadu půjčka, která nám za poplatky poskytne dostatečné finanční prostředky k tomu abychom si zajistili vysněný dům. Pokud se tedy rozhodneme zařídit si vlastní bydlení můžeme vybírat ze dvou sektorů, které peníze poskytují.
·         Bankovní
·         Nebankovní sektor
domek ze zelené bankovky

V rámci první skupiny můžeme mluvit o spolehlivější a stabilnější jistotě, která nám zaručí příjmy bez skrytých poplatků. Samozřejmě v rámci finanční negramotnosti, která je v České republice stále velice silná může žadateli přijít jako skryté poplatky téměř cokoliv. Z toho důvodu pracují také v bankách vystudovaní specialisté, kteří jsou zde od toho, aby zákazníkům se vším poradili a všechno vyřešili.
staré okno
Druhou variantou jsou věřitelské společnosti, která však nejsou certifikovanými bankami, a to z mnoha důvodů. Zde si člověk půjčuje peníze jedině v případě, že opravdu nemá na výběr a je v tíživé životní situaci.

Vlastní bydlení