Provozovat úspěšnou webovou stránku je obtížné. Konkurence webových stánek je příliš vysoká – a každým dnem více a více roste. Na internetu jsou takříkajíc uložené peníze, stačí je pouze zdvihnout, nicméně musíte vědět, jak na to. Klíčem k vysoké organické návštěvnosti každé webové stránky je seo marketing.

Seo marketing je soubor metod, díky kterým dochází k postupnému zvyšování návštěvnosti webových stránek. V zásadě seo marketing můžeme rozdělit do dvou základních kategorií. První z nich je klasická internetová reklama. Zde se může jednat jak o PPC reklamy, tak například i o reklamy na sociálních sítích. Jedná se o klasické placené zobrazování reklamy. Zde má reklama za úkol především upoutat a donutit uživatele na ni kliknout.

Druhou částí je klasická optimalizace pro vyhledávače. Taktéž se tato část zazívá SEO (neboli search engine optimization). Zde mluvíme o etických i neetických metodách, díky nimž dochází ke zvyšování organické návštěvnosti webových stránek.

seo marketing

Do této kategorie spadá například využívání různých úrovní v textu. Taktéž do této kategorie můžeme zařadit tužné písmo, kurzivu nebo barevné vyznačení. Všechny tyto zvýraznění totiž znatelně napomáhají vyhledávacím robotům rozpoznat, o čem celý text je a co je v něm důležité.

seo marketing

Taktéž sem řadíme PR články a budování zpětných odkazů. Obě činnosti spolu velmi úzce souvisí. PR články jsou placené články, které mají za úkol propagovat váš web. Navíc pomocí klíčových slov odkazují právě na váš web. Díky tomuto propojení vzniká síť odkazů, které vedou na vaše webové stránky. Vyhledávací roboti pak mají za to, že čím více odkazů na jednu stránku webe, tím je daná stránka kvalitnější a informačně hodnotnější. Tyto informačně hodnotné stránky pak ve výsledcích vyhledávání automaticky umísťuje na přední příčky.

Nicméně celý seo marketing je velmi složitá a komplikovaná věc. Pokud s ní tedy nemáte zkušenosti, raději ji přenechejte odborníkům.

Přenechejte seo marketing odborníkům