Dohodli jste se v rodině, že si domů pozvete elektrikáře na revizi spotřebičů a elektrických rozvodů? Není to sice pro domácnosti povinné, ale rozumné je to určitě, protože se časem při používání této soustavy může vyskytnout řada nedostatků, které mohou ohrozit váš majetek a v horším případě i přímo váš život.

elektrická zásuvka

Součástí revize elektro bývají prohlídky rozvaděčů, zásuvkových okruhů, vypínačů, svítidel či rozvodných krabic. Nemělo by se ale zapomínat na přívodní šňůry. Teoreticky můžete jejich stav kontrolovat průběžně vy sami, ale elektrikář má k dispozici měřicí přístroje a může odhalit i závadu docela skrytou, kterou pouhou vizuální kontrolou přehlédnete.

prodlužovací šňůra

Dopřejte si doma bezpečný barefoot styl – co má barefoot styl společného s revizí elektro v Praze? Možná vám to bude připadat legrační, ale má společný jeden zásadní znak, a tím jsou zejména prodlužovací a přívodní šňůry spotřebičů. Jestliže si budete chtít vybudovat barefoot chodník třeba v zákoutí vaší pracovny, přímo na podlaze, nebude to problém, postačí různé druhy oblázků, větviček, šišek a podobných materiálů, a pak se stačí po tom všem procházet bosou nohou. Vzápětí až si budete chtít ulevit, se odtud přesunete k psacímu stolu k počítači, a tam se ještě naboso budete věnovat nějaké činnosti. Při tom si budete pohrávat s kabely pod sebou, a to je právě ten problém. Bosonohá chůze má tendenci bosou nohou vzápětí osahávat různé předměty, je to přirozená reakce, dokonce geneticky zakódovaná, protože chodidla jsou perfektní hmatový orgán.

Pokud si pozvete domů elektrikáře na revizi, nechte jej zkontrolovat všechny kabely a šňůry. Některé mohou být překroucené, zkratované, mohou mít obnaženou izolaci a mohou mít uvolněné kontakty ve svorkách. Dávejte pozor i na to, aby žádný kabel nebyl nikde sevřený nábytkem, toto se vám může stát při rozedření izolace a kontaktu bosou nohou osudným.

Nechte revizního elektrikáře zkontrolovat všechny přívodní šňůry