V životě každého z nás se někdy bohužel naskytl okamžik, že jsme byli po nějakém ošklivém rozchodu. Technicky vzato, tak každý rozchod je přeci špatný, nebo ne? To je právě otázka. Musí se brát to, že se dva lidé nepohodli a rozhodli se, že už nadále nebudou sdílet stejnou cestu, za něco naprosto zdrcujícího? Nemusí to tak být. Do té doby, dokud nejsou na světě děti a nerozbíjí se manželství, tak by lidé měli být naopak rádi, že se včas ukázalo, že jejich dosavadní protějšek není ten pravý či ta pravá.
Vyhněte se osamělým chvílím.
konec vztahu
Pokud něco opravdu pomáhá na srdcebol, tak je to pořádná parta přátel. Většina z nich si totiž někdy prošla tím stejným co Vy a tak ví přesně, jak se teď k Vám chovat a co Vám teď nejvíce pomůže. Pozor, neznamená to, že se máte stát králem či královnou každého večírku a každý pátek večer vymetat jeden bar po druhým… Jděte na to pomalu, ale nezůstávejte sami. Samota Vám bude lézt do hlavy a budete upadat akorát do zbytečných depresí. Nezapomínejte na to, že teď je právě ten čas, kdy se zase můžete soustředit sami na sebe a rozvíjet se ve všech možných směrech a poznávat tím víc sami sebe.
oddělení partnerů
Nebojte se vyzkoušet nové věci. Přihlaste se například na nějaké zábavné kurzy anebo vzdělávací programy. Můžete se také překonat, sebrat se a odjet někam na delší dobu do zahraničí. Pročistíte si tak nejlépe hlavu a přijdete na nové a jiné myšlenky. Navíc nikdy nevíte, kde na Vás čeká ten opravdu pravý či pravá a věřte, že sezením doma v slzách na to ani nepřijdete. Nevěste tedy hlavu, to že jste zrovna po rozchodu ještě nic neznamená a život jde dál a je příliš krátký na to, aby se strávil v slzách a depresích a věřte, že v tom opravdu nejste sami. Dnešní vztahy opravdu málo vydrží a tak se bohužel velmi často stává, že po uplynutí určité doby končí, takže když už nic víc, alespoň víte, že v tom nejste sami.

Po rozchodové trápení