·         Pokud dojde k samotnému výkupu aut za hotové, tak byste si měli dát pozor hned na několik věcí. Například na výběr firmy, do které pojedete. Je dobré si vyhledat informace a hodnocení na internetu. Samozřejmě, že se říká, že by si měl každý udělat obrázek sám. Pokud však přečtete několik velice podobných hodnocení, tak si můžete udělat přibližný obrázek právě z těchto recenzí. Jde o to, že s vámi mohou jednat způsobem, který se vám nebude líbit. V té chvíli vám už nepomůžou ani hodnocení, která jste si předtím v klidu doma četli, ale můžete se obrátit na vedoucí výkupu. Ty by své zaměstnance měli poučit o slušném chování.
připojená navigace

·         Dalším rizikem může být cena, o které budete smlouvat. Zpočátku se vás zeptají, jakou finanční odměnu si představujete. Částku, kterou si řeknete málo kdy doopravdy dostanete (pokud tedy nejdete vědomě pod cenu). Většinou se vám výkupčí bude snažit nabízet cenu o několik tisíc nižší. Není špatné, pokud budete smlouvat a na jejich počáteční nabídky nepřistoupíte. Vybojujte si alespoň cenu, která se přibližuje k vaší představě.

·         Pokud se domluvíte na částce, kterou vám dají, tak vám velice doporučujeme se zeptat na nějaké další poplatky. Zda je skutečně cena, kterou vám řekli konečná nebo se bude ještě snižovat. Mohou vám být totiž účtovány administrativní poplatky, které se dozvíte až při podpisu smluv v jiné místnosti a od jiného člověka. Proto je dobré se ptát předem, zda je nabízená částka konečná. Tato částka totiž může být v řádu několika tisíc korun.
potřesení rukou ve městě

·         Pečlivě si pročtěte všechny dokumenty, které vám vydají k podepsání. Jestliže na vás budou tlačit, tak jim řekněte, že si smlouvy chcete pročíst a buďte neústupní. Pokud byste smlouvy podepsali bez přečtení, tak byste se v pozdější době už nemohli bránit tomu, co je ve smlouvě napsané, protože jste ji podepsali.

Po přečtení tohoto článku se už nemusíte obávat jet prodat váš vůz, protože víte, na co si dát pozor. Tyto informace, které jsme vám zde vypsali se vám budou v životě jednou určitě hodit a třeba je využijete již brzy!

Na co si dát pozor při výkupu