Každá místnost v bytě i domě by měla být nejen krásná, ale také dokonale funkční a vždy by měla odpovídat svému účelu. To znamená, že do kanceláře rozhodně nepatří pohovka s televizí atd. Návrh dětského pokoje od By Design vyřeší potíže s rozvržením i pořizováním nábytku a dekorací.

Interiér dětský poko

Může se zdát, že na tom nic není, ale jedná se pravděpodobně o nejvíce multifunkční prostor, který doma máte. Jde totiž o ložnici, hernu a pracovní prostor zároveň. A podle toho také musíte postupovat. V případě dvou dětí je to ještě o něco těžší (hlavně v malém prostoru), ale lze to šikovně vyřešit. Jen musíte vědět, jak na to a znát věci, na které musíte nezbytně myslet. Patří mezi ně např.:

  • dispozice,

  • zónování,

  • osvětlení,

  • pohled do budoucnosti.

Námořnický chlapecký poko

Kout na spaní i dovádění

Co se dispozice týká, postel by se měla vždy nacházet v uzavřeném koutě. Nikdy ji nedávejte pod okno, nebo do prostoru mezi dveřmi a oknem. V případě dvou dětí byste měli myslet na to, že obě potřebují stejně kvalitní část. Zapojit do toho můžete i výšku místnosti a zvolit patrové postele, které vám usnadní práci.

Ano, jedná se pouze o jeden pokoj, ale funguje pro mnoho účelů. Stanovte pro každý z nich jedno místo. Jedna část může být na spaní, další na hraní a poslední na “práci“. Budete-li chtít svým dětem dát ještě více soukromí, rozdělte vše pomocí závěsů, záclonek nebo paravanů.

Posviťte si na ně

Centrální osvětlení je v tomto případě hodně nedostačující. Doplňte ho stolními i postelovými lampami. Uvidíte, že když si bude moci váš potomek večer posvítit, jistě se rád zavrtá pod peřinu s knihou a vy si užijete klidný večer. Pracovní plochu samozřejmě dejte k oknu, ale i zde je vhodná lampička kvůli večernímu dělání úkolů i tvoření obrázků.

Nezapomínejte, že během prvních 25 let života vašeho potomka, se pokoj změní asi 5x. Buďte na to připraveni a drahé či vestavěné kusy vybírejte v neutrálních barvách a ve vysoké kvalitě. Barvu zdí, dekorace a koberce můžete snadno a levně vyměnit.

Na co nezapomínat při zařizování dětského pokoje