Narozdíl od klasického rádia, podcast není přerušován reklamamy nebo hudebními vstupy. Je kratší než audiokniha, takže jich zvládnete víc, a díky jejich poslechu si zvládnete udržovat kulturní a společenský přehled, i když zrovna právě řídíte, vaříte, běháte nebo třeba pracujete na počítači. Na jaké téma může podcast být, a kdo je natáčí? Věda, technika, politika, společnost, ale i třeba popkultura, film nebo divadlo. Prostě cokoli, o čem se dá alespoň deset minut zajímavě povídat. Výhoda je, že v dnešní době už může tento typ nahrávek vyrábět prakticky každý, kdo má přístup k alespoň trochu kvalitnímu telefonu. Takže ať už je to umělec, akademik, nebo úplně obyčejný člověk se zajímavým životním příběhem, každý se může podělit o své myšlenky.
 podcast sluchátka
Kde se dají podcasty najít? Jednou z dobrých stránek jsou Little atoms, ale poslouží vám i Youtube nebo prostě zadejte do Google „podcast“. Můžete také zkusit vyfiltrovat nahrávky podle tématu, nebo hledat konkrétního řečníka. Velmi populární je vědec Neil deGrasse Tyson, americký astrofzyik a popularizátor vědy. Že jste s vesmírem skončili na „Merkur, Venuše, Země, Mars…“? Projevy tohoto pána se zdaleka netočí jen kolem vědy. Daleko spíše se zabývá obecnými otázkami o podstatě vesmíru a lidského života. Kdo jsme, odkud pocházíme, proč jsme na tomto světě? Dalšími oblíbenými autory nahrávek jsou třeba spisovatelé, kteří už z podstaty své práce jsou mistry práce se slovem, a dokáží zaujmout. Znáte třeba knihu Freakonomics? Její autor, novinář Stephen J. Dubner, s oblibou zpovídá podnikatele a lidi, keří mají co říci k méně obvyklým aspektům lidské existence.
 kondenzátorový mikrofon
Pokud ještě váháte, tak vám můžeme jenom říci, že podcasty budou mít pozitivní efekt na vaše mezilidské vztahy. Výrazně totiž rozšiřují váš konverzační záběr, takže se stanete mnohem žádanějšími ve společnosti.

Kdekoli si zamanete