Nebudeme zde rozvádět proč si někdo bere na dovolenou notebook, tablet nebo mobil. Podíváme se jen na pár věcí, které jsou nutné k přežití vašeho stroje v srdci divočiny. Nebo v cizině v hotelu.

fantazie v kufru

Zásada číslo jedna je mít s sebou power banku. Bez zdroje nic neuděláte. Co se toho týče, tak pokud jedete někam do ciziny, zjistěte si, jaké tam mají zásuvky a kupte si případné redukce. Vaše česká typická dvojka vám tam může být k ničemu.

Jste-li zvyklí hudbu a filmy jen online přímo z internetu, počítejte s tím, že ne všude je připojení. Proto si tímto nacpěte celý hard disk a fleshky co máte. Pokud jste čtenář tak si uložte knihy, tolik kolik si myslíte že přečtete, a ještě něco navíc. Ale pozor, v některých státech vám to mohou kontrolovat, tak pozor na autorská práva a případnou pokutu, nebo dokonce zabavení nosiče.

Nakupte si ochranné prvky. Hlavně proti vodě a tím vlastně i proti vlhku. Mobil pohozený u stanu, nebo prostě po bouřlivém večírku ležící ráno v rose sice může být zajímavý, ale také nefunkční. Takže do pouzdra a tam jej dávat ihned po vykonané činnosti.
věci na cesty

Nu a nyní to nejhorší co vás může potkat, a to je krádež. Není země kde by se nekradlo a když už k tomu dojde, můžete to alespoň zloději znepříjemnit a znechutit.

Heslujte! A heslujte vše a každou věc zvlášť. Hlavně materiály, které jsou třeba podnikové, nebo by je nikdo neměl vidět. Pokud přístrojem fotíte, fotky ihned odesílejte na jakýkoli zálohovací server. Ihned pokud se dostanete k signálu a možnosti připojení, posílejte fotky pryč a raději dvakrát. Je hodně případů, kdy okradený klidně oželí přístroj, ale fotky jej mrzí tři krát tolik. Takto máte sice přístroj pryč, ale vzpomínky na fotkách v bezpečí. Máte-li účet Google nemusí vás to trápit, dělá to za vás automat.

Nezbývá než závěrem popřát hezký pobyt a aby vás posledně zmíněné nepotkalo. A samozřejmě hezké počasí.

 

Dovolená s počítačem