Šperkaři se nechají inspirovat různými poselstvími a na každém kdo vykazuje kreativní schopnosti je znát jaký doopravdy je. Co miluje, rád ztvární ve svých dílech. Kolikrát nás okouzlující klenot nenechá chladnými a zaujme nás natolik, že si zjišťujeme podrobnosti a zajímá nás, jak se dostal na svět. Podle toho jak jsme všichni osobití se odvíjí celý náš život. Od dětství se formujeme. V tomto důležitém období dochází k velice podstatnému vývoji naší povahy, hodnot, názorů i přístupu k jednotlivým situacím. K utváření velkých zálib a také slabostí. Je to opravdu nezapomenutelné období vedoucí k našemu celkovému vývoji. Od něj se odrážíme do mnoha následujících let. V podvědomí se nám tyto vzorce velice těžko mění, jsou v nás zakódované.

vzpomínky dětství

A zřídka se vidí šperk s hlubším významem, jež se zamýšlí nad existencí lidstva a bytí, tak jako u autorky Adel Vomack. Ráda se setká se zákazníkem a z vlastního prožitku a indicií, které se dají získat jen při osobním setkání, vytvoří onen klenot, na míru a s velkou originalitou a stopou člověka, jež ji s výrobou osloví a přijde i s neobvyklým přáním nebo vizí. Tato autorka se nezalekne ničeho. Možná i z důvodu mnoha odborných znalostí. Studium designu kovů, šperků i mimo Českou republiku jí přineslo nepopsatelné zážitky a vědomosti. Mnoho let praxe mluví za vše. Nedá se ji zapřít neskutečná profesionalita a vytrvalost spojená s cílevědomostí a láskou. Tyto vlastnosti se odráží v každém kousku a nejdou zapřít, ani kdyby člověk chtěl.

tvoření šperku

Kdo má cítění a vnitřní nastavení na stejné vlně osloví ho náhrdelník nebo prsten na první pohled. Je to jako všeobecně v životě, jsou situace, nad kterými tápeme a přemýšlíme. Nevíme, jak se rozhodnout, zda jsme pro nebo proti. Ale už to je určitý indikátor. Nejlepší je vědět co a jak chceme hned. Často se ptám:“ Je váhání pozitivní nebo negativní ?Co myslíte Vy?

Krása bez předsudků