Není pochyb o tom, že dnes je trendem štíhlá postava. Především na ženy se silnější postavou je pak často nahlíženo poměrně nepěkně. Není tedy divu, že se snaží této ideální formy dosáhnout co nejrychleji, avšak zároveň co nejpohodlněji.

Bohužel, současný životní styl takovéto postavě příliš nepřeje. Je to především proto, že ve většině zaměstnání trávíme nejvíce času sezením na židli. Ať už pracujeme v kanceláři či jako pokladní v supermarketu, není pochyb o tom, že ačkoliv se jedná o práci rozhodně psychicky náročnou a vyčerpávající, fyzické aktivity tolik nemáme.

bazen4

A zde je právě základní kámen úrazu. Úspěšné zhubnutí totiž nevyžaduje pouze snížit příjem potravy, nýbrž, a to především, zvýšit fyzickou aktivitu. Může se totiž snadno stát, že pokud chcete, aby vaše tělo přijalo svou denní dávku živin, kterou ke svému bezchybnému provozu potřebuje, budete muset sníst tolik potravy, že bez fyzické aktivity zkrátka nezhubnete.

To je však něco, co si většina lidí neuvědomuje. A pokud ano, nemají po namáhavém pracovním dnu dostatek energie na to, aby se věnovali nějaké fyzické aktivitě. Co si budeme nalhávat, většina z nás je po příchodu z práce ráda, když udělá nezbytné práce a padne do křesla. Víkend je potom určen na důkladnější úklid.

detox1

I proto se lidé snaží najít způsob, jak zhubnout bez námahy. K tomu využívají často nejrůznější diety. Jednou z těch oblíbených je i keto dieta Prodietix. Čím se liší od klasické? Běžná strava by měla obsahovat 30 % bílkovin, 30 % tuků a 40 % sacharidů. U ketogenní diety je poměr změněn na 60 % bílkovin, 15 % tuků a 25 % sacharidů.

Jaké to může mít důsledky, si lze snadno domyslet. Nadbytek bílkovin a naopak nedostatek tuků a sacharidů ve výživě se po nějakém čase projeví, a to s nepěknými zdravotními následky.

Proto pokud chcete zhubnout, zkuste nejprve zvýšit svou fyzickou aktivitu. Uvidíte, že výsledek bude stát za to.

Je keto dieta bezpečná?