Pokud jste panelákový typ, tak je nejspíš dost pravděpodobné, že jste žádný bazén neměli. Jestliže bydlíte od mala v baráku, tak je vyšší pravděpodobnost, že ano. Většina rodin s domem, si totiž v létě přes všechny horka rozhodne pořídit bazének. Nejčastější důvod je kvůli dětem, které se tam alespoň vyblbnou a třeba je to přivede i ke sportu – plavání, potápění a jiné vodní sporty.
bazén u domu
Když si něco takového pořídíte, tak musíte počítat s tím, že o to budete muset také pečovat. Základem je pravidelná údržba, abyste nemuseli každý druhý týden vypouštět celý bazén a zase napouštět. Samozřejmě, že pokud si koupíte nějaký malý bazének, tak se spíše vyplatí vypustit a zase napustit vodu. Bazénovou chemii dnes koupíte téměř v každém obchodě. Díky ní se můžete těšit na průzračně čistou vodu. Pokud byste se chtěli podívat na internet po nějakých přípravcích, tak pravděpodobně narazíte na různé kategorie. Mezi tyto kategorie patří: chlorová chemie, kyslíkovou neboli tzv. bez chlorovou a poslední méně známá kategorie se nazývá bromová.
Všechny tyto „čističe“ jsou doplněny vhodnými a účinnými přípravky na úpravu pH. Musíte mít správně nastavené pH. Pro kontrolu pH a kvality vody můžete využívat testerové proužky.
děti ve vodě
Nemusíte mít ve své výbavě pouze chlorové tablety. Existuje řada výrobků, které jsou určeny na určitý problém. Například vločkovač odstraňuje zákal. Také existuje přípravek, který potlačuje růst řas, kterým se daří hlavně v horkých dnech. Také je na trhu nabídka zboží, které připraví Váš bazén na zimu. Říká se mu „zazimovač“.
Nestačí mít pouze řadu chemie do bazénu. Je potřeba mít také příslušenství, které Vám pomůže k čistotě. Například plovák, do kterého umisťujeme tabletu, teploměr, vysavače (ruční i samochodné), hadice atd. Nejdůležitějším doplňkem je filtrace. Najdeme na trhu filtrace, které se řadí do dvou kategorií. Pískové a kartušové.

Čistota vody