Pod pojmem reflektorové žárovky si mnoho lidí představí stavbu a na ní přenosná svítidla, která dokážou osvítit stavební plochu, dají se snadno postavit na místo určení a lehce přenést. My se ale podíváme o kousek dál a zjistíme, že jsou skvělou náhradou halogenových zdrojů, které měly patici GU10. Jedná se patice, která má rozteč 10 mm a je prakticky vhodná pro bodové žárovky s napětím 230V. Ty se běžně používají například do podhledů a různých svítidel. Tato žárovka se nešroubuje, jelikož nemá závit, montuje se ale velice jednoduše pouhým zasunutím a lehkým pootočením. Při nákupu žárovek se rozhodně vyplatí se podívat na příslušné závity a patice, abychom nekoupili nevhodný kus. Velký výběr reflektorových žárovek nás může až překvapit, přesto existují ještě další možnosti, které se na trhu objevují. Není divu mají krásné skleněné těleso se světelným zdrojem a nepřímým světlem. Navíc jsou energeticky úsporné s dlouhou životností.

osvětlení

Příliš malé

V praxi neznamená, že když je něco malé, tak nepodává výkon. Zde je to samozřejmě na volbě výběru. Pokud budeme chtít bodovým světlem zvýraznit nějaký bod, jedinečnou sbírku nebo obraz, tak si samozřejmě můžeme zvolit i intenzitu světla, případně jeho barvu. Tím se samozřejmě zvýrazní design bytu. Hlavně nepotřebují mnoho místa, nikde nevyčnívají a ani nedělají doslova strašáka na zdi nebo podhledu. V podstatě jsou velmi hojně využívané i v podnikatelských sférách, jelikož dokážou udělat skutečně správnou atmosféru v kavárnách, hotelích, galeriích, obchodech a podobně. Samozřejmě díky efektivitě energetické úspory jsou velmi oblíbené.

reflektor

Jedinečná technologie

Aktuální světelné zdroje, které patří do LED technologie, jsou mnohem více, než jen náhrada za klasické žárovky, kterým jsme dali sbohem. Rovněž tak se dostaly do popředí před halogenové žárovky. Není divu, úsporné svícení, dlouhá životnost, při rozsvícení žádné blikání ani čekání na to, až se nažhaví vlákno, to zkrátka staví LED na první příčky.

Průkopnické LED reflektorové žárovky