Celou zimu se těšíme, až bude konečně jaro či léto a my budeme moct relaxovat na naší zahradě. Samozřejmě nás nejdřív čeká trocha práce – provzdušnit trávu, vyhrabat mech, připravit půdu na pěstování,… A když máme vše hotové, můžeme si za odměnu dopřát odpočinek třeba v pergole https://www.pergoly-trutnov.cz. A jaký zvolit nábytek?

Když se vám chce tvořit

Možná se vám někde na zahradě válí několik nepotřebných palet, které jste ještě nestihli pořezat na topení.

využití_palet

Viděli jste někdy nábytek z palet? Stačí, když palety z vrchu obrousíte, a buď je necháte čistě přírodní, nebo jim dopřejete nátěr. Pokud budou schované pod střechou, nátěr není potřeba, ovšem pokud budou muset odolávat větru a dešti, chtělo by to alespoň bezbarvý lak. Skvěle poslouží obyčejná bílá barva, nábytek z ní vypadá také skvěle. Můžete si sestavit stůl, gauč, křesla, anebo dokonce bar. Fantazii se meze nekladou. Určitě na internetových stránkách najdete spoustu inspirace. Aby se vám sedělo pohodlně, z molitanu si můžete vyrobit změkčení a ze starých polštářů a povlečení pohodlnou opěrku. Určitě se vám bude sedět královsky!

Pro nábytek v akci

Pokud si chcete koupit židle a stůl, nejlevněji vás vyjdou plastové. Výhodou je, že jsou lehce otíratelné. Ovšem pokud bude velký vítr, je potřeba tento nábytek zajistit, aby neulétl. Jestli chcete investovat do dřevěného, doporučuji ho koupit už před sezonou, respektive po minulé sezoně. Většina obchodních řetězců se nábytku zbavuje a prodává jej i o polovinu levněji než v sezoně. A když je hezký podzim, ještě ho hojně využijete

Uskladnění nepodceňujte

Pokud máte možnost, schovejte na zimu nábytek někam dovnitř. Předejdete zbytečnému opotřebení a dřevěný nábytek nebudete muset tak často natírat. Pokud ho musíte nechat venku, ochraňte ho alespoň igelitem.

Sezení_v_pergole

Plast by na mraze určitě neměl zůstávat, protože vám začne praskat a určitě nechcete, aby se návštěva z ničeho nic zřítila ze židle, které praskla noha. To by bylo pěkné „faux-pas“. Všechno molitanové polstrování je potřeba uklízet i během sezony, aby nebylo mokré nebo špinavé od nezvaných zvířecích návštěvníků. Ideální je plastový box, který prodává každý hobby market.

Zahradní nábytek nejen do pergoly: Jak vybírat chytře?