Ačkoliv je v dnešní době poštovní služba v několika ohledech využívána méně, některá odvětví její činnosti určitě ještě dlouho nezaniknou.
– Internet nám rozhodně usnadnil náš každodenní život.
– Zejména, pokud se jedná o komunikaci.
– Už nemusíme ve většině případech běhat s každým dopisem na poštu nebo do nejbližší poštovní schránky.

dopisy

Možná nám budoucnost ještě přinese něco nového v oblasti posílání balíčků. Například pomocí teleportace. Zatím se musíme spoléhat na fyzický dovoz. Pokud se jedná o posílání předmětů, které se dají dát do klasické obálky, takový problém to není. Také ale neradi balíte ty kartonové krabice, které ještě navíc musíte něčím vycpat, aby tam posílané věci nepoletovaly? Někdy je používání tohoto způsobu naprosto zbytečné. Jestliže chceme odeslat objemnější předmět, u kterého máme jistotu, že se cestou nerozbije, můžeme pohodlně použít plastovou obálku.

Záruka ochrany soukromí

Moderní plastové obálky nám ušetří čas, který bychom potřebovali na zabalení. Dále nám ušetří náklady za obalový materiál, kterého nikdy není nazbyt. Také nám uspoří náklady za poštovné, které je u větších balíků pochopitelně vyšší.

· Plastové obálky se osvědčily především při posílání různých textilních předmětů.
– trička
– košile
– prádlo
– ložní prádlo
– ručníky
– utěrky.

rozvoz

Plastové obálky se také využívají při posílání tiskovin. Tímto způsobem lze zasílat i zboží diskrétního charakteru. Obálky jsou totiž z vrchní strany bílé a uvnitř černé. Tím je zajištěna jejich neprůhlednost. Další velkou výhodou je i to, že jsou obálky opatřené kvalitním lepidlem, které nelze použít více než jednou. Tím máte jistotu, že se nikdo neodváží vaši zásilku otevřít. Povrch obálky je natolik přizpůsobivý, že na něho lze použít lihový fix nebo adresní štítky. Tento druh zásilek akceptují všichni přepravci. Nejen Česká pošta.

Plastová obálka ušetří nejen peníze