Asi není mladý člověk, který by nesnil o tom, že bude mít vlastní dům či byt. Avšak vzhledem k vysoké ceně nemovitostí je jasné, že se to splní skutečně jen málokomu. Jistě, je pochopitelné, proč jsou nemovitosti tak drahé – jedná se o velmi žádanou, a zároveň omezenou komoditu. A nesmíme také zapomenout, že stavba domu rozhodně není zadarmo.

To vše bohužel znamená, že pokud nám rodiče k tomuto účelu nešetřili peníze buď prostřednictvím některého ze stavebních spoření či i jen do kasičky, nemáme příliš šancí potřebné finance v dohledné době sehnat. Naštěstí zde existuje řešení v podobě hypotéky, tedy účelové půjčky, určené ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti.

hypoteka1

Tyto jsou poskytovány jak bankovními, tak nebankovními společnostmi. Je jich mnoho typů, které se od sebe liší především výší úroků a jiných poplatků a také podmínkami, které musí žadatel splňovat, aby mu jeho žádost byla schválena.

hypoteka3

Jednou z těch dlouhodobě oblíbených jsou i nebankovní hypotéky bez registru Nebankovni-hypoteky-uvery. Ty se liší od ostatních především tím, že se zde žadatel neprověřuje v registru dlužníků. Zde jsou zapsáni lidé, kteří již mají někde půjčku, či splácí nějaký jiný dluh, například kvůli pozdnímu uhrazení účtu na elektřinu či internet. Takoví jsou pak považováni za potenciální neplatiče, a jejich šance na schválení žádosti se dramaticky snižují. Bohužel je fakt, že nadpoloviční většina dospělých obyvatel naší země má alespoň jednu půjčku. Je tedy jasné, proč jsou tyto hypotéky tak oblíbené.

Je ale také pravdou, že tento typ hypotéky mohou poskytovat pouze nebankovní společnosti. To může některé lidi znejistit, neboť tyto nemají takovou důvěru, jako banky. Avšak není zde důvod k obavám. Banky nemohou hypotéky bez registru poskytovat, neboť jsou svázány podstatně přísnějšími pravidly, coby oficiální finanční instituce. I proto nebankovní společnosti poskytující půjčky vzkvétají: mohou si dovolit nastavit mnohem volnější podmínky. A to je dobře. Takto si totiž vybere skutečně každý.

Proč mohou být pouze nebankovní hypotéky bez registru